תזונה סינית – האנרגיה של המזונות

ברפואה הסינית מייחסים חשיבות רבה לתזונה ככלי לשמירה על בריאות, איזון הגוף, ומניעת מחלות, לכן הטיפולים ברך כלל ישלבו דיקור סיני עם טיפול תזונתי. לעוד מידע על הקליקניקה והדיקור לחצו כאן.

לעוד מידע על הטיפול התזונתי המשיכו לקרוא…

העקרון הראשון והחשוב ביותר הוא שיש להתאים את התזונה למבנה האנרגטי היחודי לכל אחד, ולחוסרי האיזון מהם הוא סובל. אם כן, לא מספיק שמזון מסויים יהיה בריא כשלעצמו כדי שנמליץ למישהו לצרוך אותו, אלא הוא חייב להתאים אישית למצב, ולסוג האדם.  לדוגמא – סלט מלפפונים חי הוא לכאורה מזון בריא , אך הוא בעל אנרגיה קרה מאד, ולאדם שנמצא במצב של חוסר וקור, שמתבטא בעייפות, שלשולים, צניחת איברים, וקור בגפיים – הוא יזיק.  בעוד שלאדם שנמצא במצב של עודף וחום, שמתבטא בהיפראקטיביות, עצבנות, רעב מוגבר, לחץ דם גבוה – סלט מלפפונים זה יאזן וירגיע אותו.

הרפואה הסינית מחלקת  את בני האדם למספר טיפוסים אנרגטיים – יבש – לח, חם – קר, עודף – חוסר;

  1. לטיפוס הליחתי וקר נמליץ על מזונות חמים, מניעים , ומייבשים, כגון: חליטות קינמון, ג'ינג'ר, רוזמרין, תבשילי קדירה, ומרקי שרש כתומים ולבנים.
  2. לטיפוס החם והיבש נמליץ על תזונה מקררת, מפזרת, מניעה, קלה ומרגיעה, כגון: מיצי פירות (אגסים, תפוחים, מלון), ירקות ירוקים, וסלטים חיים.

כמו כן בתזונה הסינית יש התייחסות לעונות השנה; בקיץ, המאופיין בחום – יש להימנע ממזון מתובל, חריף, כבד, מטוגן, המייצר ומגביר חום פנימי . עדיף ליצרוך מזונות בעלי אופי קריר כגון מלפפון אבטיח, מלון, אגס.
ואילו בחורף, המאופיין בקור – מומלץ לאכול מזונות בעלי אנרגיה חמה, כגון מרקים, תבשילי קדירה, דגנים, קיטניות, בשר, דגים, ירקות כתומים, וירות שרש לבנים (שום, בצל,חזרת וכו)

כיוון המזון

מרכיב נוסף הנלקח בחשבון בבואנו להרכיב תפריט לפי עקרונות התזונה הסינית הינו – כיוון המזון.
ישנם מזונות שמעלים אנרגיה, ישנם מזונות שמורידים אנרגיה, ויש – שמאזנים וממרכזים את האנרגיה.
דוגמא למזונות שמעלים אנרגיה; צמחי תבלין ארומאטיים, כגון מנטה, קינמון, שומר, אניס, ציפורן. צמחים אלו יהיו טובים במצב של חולשה, ונפילת אנרגיה בגוף, כגון עייפות, לאות, תשישות, שלשולים וצניחת איברים.
ישנם מזונות מורידי אנרגיה, הטובים במקרים של עליית יתר של אנרגיה, המתבטאת לדוגמה בצרבת ושיעול. מדובר במאכלים מרים כגון ירקות עליים ירוקים.
והמזונות בעלי כיוון אנרגטי ממרכז ומאזן אלו הם מזונות מזינים בעלי מתיקות טבעית עדינה, כגון אורז, קינואה ושאר דגנים.

טעמי המזון

הרפואה הסינית מחלקת את העולם ואת גוף האדם לחמישה יסודות – עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.
כל יסוד מתבטא ומשתקף דרך מערכת איבר פנימי אחר;
יסוד האדמה שולט בטחול ובקיבה, יסוד האש – בלב ובמעי הדק, יסוד המים – בכליות ובשלפוחית התן, יסוד המתכת – בראות ובמעי הגס, ויסוד העץ – בכבד ובכיס נמרה.
וכך לכל יסוד ולאיבר המשקף אותו משוייך גם טעם מסויים שמשפיע עליו, מאזן ומחזק אותו, ואת תיפקודיו;
המתוק, השייך ליסוד האדמה, מאזן את הטחול והקיבה,
המר…יסוד האש מאזן את הלב והמעי הדק,
מלוח…יסוד המים מאזן את הכליות ושלפוחית השתן,
החריף…יסוד המתכת מאזן את הריאות והמעי הגס,
והחמוץ… יסוד העץ מאזן את הכבד וכיס המרה.

לפרטים נוספים על הטיפולים והקליניקה לחצו כאן